راه اندازی و ساخت گروه کارخانجات مواد غذایی در کشورهای همسایه
در ایران سالیانه ۵٫۵ میلیون تن گوجه فرنگی تولید و از این مقدار حدود ۲٫۵ میلیون تن رب گوجه فرنگی تهیه می گردد. تولید رب گوجه فرنگی در کشور بالغ بر ۷۷۲ هزار تن می‌باشد. ایران در سالهای اخیر از ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تن رب گوجه فرنگی صادر و در این زمینه دارای رتبه ۷ جهان می‌باشد. بیشترین محصول رب ایران به کشورهای آسیای میانه، روسیه، عراق، افغانستان و کشورهای همسایه صادر می‌شود.
شرکت سرمایه پایدار تام ایرانیان با نماد اختصاری سپتا (شرکت سهامی خاص) در تهران تأسیس گردید. فعالیت این شرکت در این حوزه بر مبنای صنایع تبدیلی کشاورزی شکل گرفت. سالانه با تولید بیش از ۳۰ هزار تن انواع محصولات گروه کنسروی، بخش عمده‌ای از بازار این محصول را در کشورهای همسایه، جهت ارائه در بازارهای بین المللی به خود اختصاص داده است.
کارخانه ایجاد شده در زمینی به وسعت ۲۲٫۰۰۰ متر مربع و سالن‌های تولید با زیر بنایی بالغ بر ۳٫۰۰۰ متر مربع ، بنا گردیده است . در ساخت این کارخانه از آخرین فناوری‌های روز صنعتگران ایرانی و اروپایی و با تاکید بر اصل تضمین کیفیت محصولات تولیدی و ایجاد برند، استفاده گردیده است .
این مجموعه توانسته است اقدامات اجرایی موثری در جهت جلب مشتریان بین‌المللی خود به ویژه کشورهای خاور دور، انجام دهد . عمده محصولات این واحد شامل زعفران ، گلاب ، خرما و گیاهان دارویی از جمله آنغوزه می‌باشد. حفظ مزیت رقابتی و ایجاد ارزش افزوده در زنجیره تامین ، مسبب ایجاد این قابلیت‌های پویا بوده است .برنامه‌های آینده این شرکت ،توسعه بازارهای بین‌المللی، با تاکید بررفع نیاز کشورهای مقصد و استفاده از روش‌های دانش بنیان می‌باشد. از جمله پروژه‌های دانش بنیان، پرورش و صادرات جلبک اسپرولینا و خیار دریایی به کشورهای خاور دور است .
همچنین این شرکت در حال بررسی و تاسیس، خطوط تولید انواع آبمیوه در کشورهای همسایه می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *